Hľadaj v ESHOPe vložte názov, CAS, EINECS, vzorec

Saunové arómy

Saunové arómyPre spríjemnenie a na zvýšenie potešenia pobytu v saune odporúčame použitie saunových aróm, ktoré sú na báze prírodných esenciálnych olejov, alkoholov a nosných látok. Používanie aróm má svoje zásady a pravidlá tak ako suchej saune tak aj v parnej saune a v saune s parným generátorom. 

SUCHÁ SAUNA

Saunové arómy - suchá sauna

Koncentráty sa používajú na prípravu vône vodného roztoku, ktorý sa naleje na saunové kamene. Je vhodný pre ručnú prípravu vody pre postrek kameňov v saune ako aj pre automatické dávkovanie v saunách

Koncentrát sa rozpustí vo vedierku vody pre zavlažovanie kameňov v saune. Do vedierka nalejeme 4-5 litrov studenej vody a asi 3-10 ml koncentrátu (v závislosti od veľkosti sauny). Arómy sa rozdeľujú na rýchlo sa uvoľňujúce vône (napr. Eukaliptus) a pomaly sa uvoľňujúce (napr. Oriental).

Riedenie:
  • rýchlo sa uvoľňujúce vône: 7-10 ml/ 5 litrov vody
  • Pomaly sa uvoľňujúce vône: 3-7 ml/ 5 litrov vody
V prípade zmeny arómy, opláchnite vedierko horúcou vodou. Pri dávkovaní vône by sa nemala prekročiť odporúčaná dávka, pretože môže spôsobiť začervenanie a pálenie očí. Kamene na ktorých sú sedimenty alebo aj malé kamene môžu spôsobiť zmenu vône, alebo dokonca viesť k nepríjemnému zápachu, preto kamene musia byť umyté a ak sú opotrebované treba ich vymeniť za nové.

PARNÁ SAUNA

Saunové arómy - parná sauna

Vône sa používajú k automatickému dávkovaniu parných rozvodov, do parogenerátorov.
Vône pred pripojením k stroju na automatické dávkovače sa nesmú riediť. Na dávkovanie je najlepšie použiť peristaltické pumpy vybavené hadicami z prírodného kaučuku, Každý systém dávkovania by mal mať možnosť nastaviť dva cykly práce:
  • A – doba dávkovania: zariadenie dávkuje v závislosti na veľkosti kabíny a požadovanej intenzite vône
  • B – vypínací čas: ak prístroj dávkuje vôňu parného potrubia. Dĺžka cyklu B závisí od typu vône, to jest či je to rýchlo alebo pomaly sa uvoľňujúca vôňa.
Doporučené dávkovanie vône pri stanovení času je 2 až 3 sekundy, alebo 2 – 5 ml.
Doporučená doba prestávky:
  • rýchlo sa uvoľňujúce vône: 3-5 min
  • pomaly sa uvoľňujúce sa vône: 5-8 min
 

CENTRALCHEM - najnovšie články